5 min przeczytaj

Jeśli używasz tylko jednego lub dwóch wskaźników do wykreślenia swoich transakcji, dlaczego większość z nich zawodzi. Nie mówię, że twoje wskaźniki są złe lub że twoja analiza jest zła. Mówię tylko, że używając tylko jednego lub dwóch wskaźników, nie eliminujesz wystarczająco wielu fałszywych technicznych punktów wejścia. Tak, crossover'y i odskoki i breakouts są świetnymi sygnałami, ale jeśli handlujesz tylko jednym typem wskaźnika, łapiesz przeciętny, codzienny hałas na rynku, a nie duże ruchy, które wszyscy lubimy oglądać.

Pomyśl o tym w ten sposób. Istnieje garść powszechnie używanych wskaźników, które możemy bezpiecznie założyć, są używane przez wszystkich uczestników rynku. Wszyscy uczestnicy rynku nie wykorzystają wszystkich wskaźników, ale wskaźniki te są wykorzystywane przez 100% rynku. Oznacza to, że jeśli korzystasz tylko z jednego lub dwóch wskaźników, punkty wejściowe, które widzisz, stanowią tylko niewielką część całego rynku.

Hipotetycznie mówiąc, jeśli w użyciu jest tylko 10 wskaźników, a każdy z tych wskaźników jest wykorzystywany przez 25% rynku, sygnał wygenerowany przez któregokolwiek z nich będzie miał tylko 25% szans na sukces. Gdybyś jednak używał dwóch lub trzech wskaźników jednocześnie, sygnały te reprezentowałyby znacznie większy udział w rynku, a zatem były bardziej niezawodne.

Marszczyć

Ograniczeniem jest oczywiście używanie zbyt wielu wskaźników, szczególnie kiedy zaczynasz. Zbyt wiele wskaźników może być mylące i zagracać wykres. Najlepiej zacząć od trendu, śledzić trend, a następnie dodawać wskaźniki, gdy uczysz się z nich korzystać. Im więcej rynku możesz reprezentować na swoich wykresach, tym lepiej. Kiedy wskaźniki się dostosują, otrzymasz to, co nazywam "silny sygnał wejściowy". Najtrudniejszą rzeczą jest mieć cierpliwość, by czekać na rynek, aby dopasować się do twojego handlu.

Dla mnie, zawody często zaczynają się od wsparcia lub oporu. Wsparcie i opór to poziomy cen na wykresie, na których mogę spodziewać się sygnału, ponieważ są to poziomy, na których pojawiały się sygnały w przeszłości. Kiedy cena przesuwa się w górę lub w dół do jednej z moich linii, może często powodować odbicie, ale to nie znaczy, że będzie to silne odbicie. W tym przypadku nazwałbym to słabym sygnałem, może to być transakcja, której dokonałem na krótkookresowe zyski, ale nie spodziewam się, że ruszy się daleko, lub że ruch cen potrwa długo.

EUR / USD

Jeśli ceny miałyby się cofnąć i ponownie przetestować wsparcie (może to być linia trendu, średnia krocząca lub statyczny poziom cen) i spowodować kolejne odbicie, nazwałbym to innym słabym sygnałem. Jeśli drugiemu odbiciu towarzyszyłaby zwyżkowa crossover w stochastycznym lub MACD, nazwałbym to umiarkowanym sygnałem, który może trwać dłużej niż pierwszy, albo może być wyższy. Gdyby istniały skrzyżowania zarówno w MACD, jak i stochastycznym, nazwałbym to silnym sygnałem i odpowiednio go wymieniłem. Słabsze sygnały wykorzystują mniejsze kwoty transakcji, aby kontrolować ryzyko, podczas gdy silniejsze sygnały wykorzystują większe kwoty transakcji, aby skorzystać z możliwości wysokiego prawdopodobieństwa.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-18 15:28:41

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.