4 min przeczytaj

Bank Japonii właśnie zakończył lipcowe spotkanie polityczne i zgodnie z oczekiwaniami nie wprowadził żadnych zmian w polityce. Nie spodziewano się ponownego potwierdzenia łatwej polityki pieniężnej i wskazania japońskich obligacji rządowych na 0%. Posunięcie to miało połączony efekt złagodzenia obaw, że bank zacznie zacieśniać politykę (w pewnym momencie w przyszłym roku) i zwiększając apetyt na ryzyko i przepływ pieniędzy do walut o wyższych stopach zwrotu.

Wiadomości są szczególnie ważne, ponieważ decyzja FOMC jest ustalona na środowe popołudnie, a decyzja BOE na czwartek. Oczekuje się, że zarówno FOMC, jak i BOE potwierdzą plany zacieśnienia polityki, jeśli nie podniosą stóp. FOMC jest mniej prawdopodobne, aby podnieść stopy procentowe, ale oczekuje się, że będą mocno opierać się na obecnym tempie turystyki pieszej. BOE może w rzeczywistości podnieść stopy, ponieważ dane z Wielkiej Brytanii wykazały stałą poprawę zatrudnienia, płac i inflacji.

Dolar zaatakował w wiadomościach, podnosząc USD / JPY o prawie pół procenta. Para potwierdza wsparcie na poziomie 111,00 kluczowych, poziom, który zapewnił opór zaledwie miesiąc lub dwa temu. Wskaźniki są nadal słabe, ale przewalają się, świadcząc o wsparciu na tym poziomie. Wzrost w górę byłby wzrostowy i prawdopodobnie wzrośnie do 113,00 lub więcej, pod warunkiem, że dane z USA i komentarz FOMC nie rozczarują rynku. Indeks cen PCE wykazał w czerwcu płynny wzrost o 0,1%, zgodnie z oczekiwaniami, a zyski YOY wzrosły o blisko 2%.

USD / JPY

Funt brytyjski również dostrzegł znaczne zyski w stosunku do jena w wyniku decyzji BOJ. GBP / JPY wzrósł o ponad 0,60% w wiadomościach, potwierdzając wsparcie blisko 146,00 i przesuwając się ponad krótkoterminową 3-dniową EMA. Wskaźniki są nadal mieszane i wykazują pewne słabości, ale podobnie jak w przypadku USD / JPY, zostały przesunięte na dowód wsparcia na tym poziomie. Prawdopodobnie posunięcie wzrośnie do 148,00 lub 149,00 w najbliższym czasie, przerwa i zamknięcie powyżej oporu na godzinie 14.00 wskazywałoby na bardziej znaczący ruch.

GBP / JPY

EUR / JPY odnotował również duże zyski po posiedzeniu BOJ. BOJ są teraz, oficjalnie (ponownie), w sprzeczności z EBC, który pomimo wahań jest na dobrej drodze do rozpoczęcia polityki zaostrzania w tym roku. EUR / JPY zyskały ponad 0,65% na wiadomościach i potwierdzają wsparcie na krótkoterminową średnią ruchomą.

EUR / JPY

Ta para jest teraz w wyższej pozycji w stosunku do ostatnio ustawionego trendu wzrostowego i może się przesunąć wyżej. Wskaźniki są spójne z odskokiem od wsparcia w ramach trendu wzrostowego i wskazują na cele przy 132,00 i 133,00, jeśli pierwszy cel zostanie przekroczony.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-31 15:24:24

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.