4 min przeczytaj

Zyski z GM i Boeinga wyprzedzają oczekiwania, ale perspektywy są łagodne i obniżają indeksy amerykańskie do poziomu wsparcia.

Taryfy Take A Toll On Earnings Outlook

Światowa wojna handlowa od dawna obawia się powstrzymania globalnego kryzysu akcji. Mimo że nie wpłynęły jeszcze na zarobki, wpływ rosnących kosztów nakładów jest odczuwalny w sferze biznesowej. Zarobki od GM i Boeinga zarówno wyprzedzają oczekiwania, górną i dolną linię, ale perspektywa przyszłych zysków jest teraz kwestią sporną.

GM, największy na świecie producent samochodów, zanotował spadek zarobków netto w wyniku spowolnienia sprzedaży samochodów, a zyski zostały zranione przez zachęty. Mimo to firma pokonała najwyższe i najniższe pozycje, produkując EPS w wysokości 1,81 USD, 0,03 USD więcej niż oczekiwano. Ta wiadomość spowodowała wzrost udziałów o prawie 2% po wydaniu, ale ruch trwał wystarczająco długo, by inwestorzy mogli zagłębić się w raport. Patrząc w przyszłość, GM spodziewa się, że całoroczne zyski zostaną zranione rosnącymi kosztami surowców, a to z impetsu zniknie z rynku. Firma GM obniżyła swoje prognozy na cały rok o 10% do 6,00 USD, co oznacza, że ​​gdyby powtórzył się na rynku, może poważnie zaszkodzić prognozie wyników S & P 500.

Boeing również odnotował gorsze od spodziewanych wyniki i odnotował także spadek akcji. Firma twierdzi, że zwiększyła przychody o 5,2% w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku, dzięki wzrostowi o połowę jedna cyfra do niskiego, dwucyfrowego wzrostu we wszystkich segmentach działalności. Firma podtrzymała również swoje prognozy na cały rok, utrzymując oczekiwanie 14,30 USD na 14,50 USD na akcję, nikiel poniżej konsensusu.

Z drugiej strony akcje Coca-Coli były w stanie przenieść się wyżej i utrzymać zyski na raportach, które przekroczyły prognozy zarobków. Firma odnotowała wzrost sprzedaży organicznej o 5%, który był dodatkowo wspierany ceną / mieszanką i wzrostem marży o 300 BP. Teraz pytanie, przynajmniej dla tej firmy, brzmi, jak bardzo wysoki koszt aluminium wpłynie na potencjalne zyski.

Kontrakty terminowe S & P 500 wycofały się z wiadomości o zyskach i mogą być gotowe do korekty. Dzienne wykresy pokazują atut w trendzie wzrostowym i szybko zbliżają się do kluczowej linii oporu na najwyższym poziomie wszech czasów. Wskaźniki są zwyżkowe, ale odbiegają od wiecu (MACD) i osiągają warunki wykupienia. Podwyżka prawdopodobnie znajdzie opór blisko 2 880 w najbliższym czasie, a ruch niższy może znaleźć wsparcie w krótkoterminowej średniej kroczącej. Kluczową siłą napędową kierunku długoterminowego będzie prognoza, jeżeli środowe informacje spowodują obniżenie pełnego rocznego prognozowanego wzrostu zysków S & P500, możemy spodziewać się głębokiej korekty.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-25 14:24:51

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.