4 min przeczytaj

Jeśli jeszcze nie usłyszałeś terminu Proof-of-Burn, wkrótce to zrobisz. Proof-of-Burn to technologia górnictwa blockchain następnej generacji, która zyskuje trakcję w przestrzeni kryptowaluty. W rzeczywistości jest to sposób na zamianę jednej monety na drugą i powód, dla którego ceny bitcoinów będą się zwiększać.

Proof-of-Burn to koncepcja przekazywania wartości poprzez niszczenie wartości. Na przykład miałeś jeden Bitcoin o wartości 6 500 $ i chciałeś rozpocząć nową kryptowalutę. Możesz wziąć ten jeden Bitcoin i "wypalić" go, aby wykorzystać jego wartość do sfinansowania nowej kryptowaluty, którą nazwiemy Token X. Token X zaczyna się od 1000 w obiegu, co sprawia, że ​​są warte około 0.1538 BTC każdy.

Proof-of-Burn

Jak "wypalasz" token i dlaczego jest to ważne dla Bitcoin? Ponieważ oznacza to popyt na bitcoiny i kurczącą się podaż. Nagrywanie tokena jest proste, tworzysz transakcję, w której bitcoin jest wysyłany na adres nieodtwarzalny w sposób publiczny. Jest to sposób pokazania całej społeczności, że wartość została zdeponowana na trwałym koncie escrow, do którego nie ma dostępu żadna osoba, komputer ani podmiot.

Zamiast ICO nowy blockchain mógłby zacząć się od oparzenia monetą; zamiast sprzedawać tokeny, społeczność start-upowa wypali ustaloną krypto walutę, aby postawić nową. Następnie nowi górnicy będą musieli przestrzegać nowego podstawowego protokołu blockchains, aby wziąć w nim udział. Jeśli chodzi o spalanie kryptowaluty, Bitcoin jest najlepszy, ponieważ jest najbardziej powszechnie akceptowany, ma największą wartość rynkową i dominuje na rynku kryptowalut. Oznacza to, że wraz z uruchomieniem nowych blokowych bloków PoB, niezależnie od ich sukcesu, więcej Bitcoinów zniknie z rynku.

Ta koncepcja jest szczególnie ważna w odniesieniu do bloków bloków sprawdzania poprawności. Proof of Stake to koncepcja, że ​​górnicy muszą złożyć depozyt, udział, aby wziąć udział. Oznacza to, że nie ma potrzeby stosowania złożonych algorytmów i ciągłego przepakowywania bezużytecznych informacji, co ostatecznie oznacza mniejsze zużycie energii elektrycznej, zrównoważoną obsługę sieci szkieletowych i ekologiczne wydobycie. . . i dowód palenia zyskuje coraz większą popularność jako sposób na uruchomienie zdrowego testu blockchain.

W listopadzie 2017 r. Szacowano, że 4 miliony bitcoinów straciły lub nie można było ich odzyskać. To prawie 25% zaopatrzenia w obieg w chwili pisania tego tekstu i prawie 20% całkowitej podaży.

Bitcoin

Ta perspektywa pokazuje, że PoB jest poważnym katalizatorem cen Bitcoin, ponieważ może to łatwo doprowadzić do całkowitego zniszczenia kryptowaluty rezerwowej na świecie, jednak jest to mało prawdopodobne. W miarę, jak maleje podaż, cena BTC będzie rosnąć, co sprawi, że inne waluty, być może ETH lub LTC, będą lepszym wyborem.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-14 14:32:30

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.