4 minuty przeczytaj

Amerykański Departament Sprawiedliwości, wraz z CFTC, rozpoczął dochodzenie w sprawie domniemanej manipulacji cenami na rynku bitcoinów. Dochodzenie prowadzone jest na wezwanie uczestników rynku, którzy twierdzą, że to się rzeczywiście dzieje. Badanie koncentruje się na takich systemach, jak spoofing i pranie. Fałszowanie polega na tym, że przedsiębiorca zalewa rynek fałszywymi rozkazami, by zwabić innych w przeciwną stronę. Pranie jest praktyką, w której przedsiębiorca lub giełda może zwiększyć wolumen obrotu poprzez handel dużymi wolumenami ze sobą.

Wiadomości wysłały wiadomość Bitcoina cena spadnie do nowego miesiąca, ponieważ problemy regulacyjne zawisną nad rynkiem . Działania w Korei Południowej, Japonii, Indonezji i na Filipinach utrzymywały cały rynek kryptowalut pod presją w 2018 roku. Gemini Trust, giełda kryptowalutowa założona przez Tylera i Cameron Winklevoss, prowadzi wysiłki w USA, aby wykryć i zatrzymać się domniemane nadużycia na rynku. CFTC, choć oficjalnie nie reguluje Bitcoin, jest w stanie nałożyć kary pieniężne na platformach handlu punktowego, które ułatwiają handel BTC

Singapur również robi wiadomości, które pomogły obniżyć ceny BTC. Naród azjatycki objął regulację kryptowalutową i właśnie wydał ostrzeżenia 8 centralom oferującym kryptowaluty, które są uznawane za papiery wartościowe lub kontrakty futures. Ostrzeżenie tylko posuwa się do stwierdzenia, że ​​giełda niezarejestrowana w handlu papierami wartościowymi wymienia wspomniane żetony, które muszą one zakończyć, dopóki nie zostanie zakończona rejestracja i licencjonowanie.

Co to oznacza dla handlowców jest proste; Bitcoin ma mniejszą wartość i może powtórzyć dolną granicę swojego zakresu handlowego. Wykresy nie wyglądają dobrze dla byków. Moneta porusza się niżej po potwierdzeniu odporności na krótkoterminową średnią ruchomą i wskaźniki są w wyrównaniu. Zarówno MACD, jak i stochastyczne wskazują na niższe po krzyżach bessy, co wskazuje na niższe ceny. Na dnie czwartkowej świecy jest możliwy cel wsparcia, a przerwa poniżej będzie słaba. Cel to 6675 $, poziom który zapewniał wsparcie kilka razy w przeszłości.

 Wykres bitcoinowy

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie według kapitalizacji rynkowej, nie jest odporny. Kwestie regulacyjne dotyczące jednego tokena stanowią problem dla wszystkich. W związku z zaostrzeniem przepisów przez organy regulacyjne dostęp do rynków stanie się bardziej restrykcyjny i wpłynie na płynność. Ethereum stracił ponad 20% w ostatnim tygodniu i wygląda na to, że w najbliższym czasie spadnie.

 Ethereum

Wskaźniki zbliżają się do nowych najniższych poziomów sugerując, że ten ruch dopiero się zaczęło. Przeniesienie do 400 USD nie jest wykluczone, chociaż cele wsparcia istnieją również na poziomie wyższym niż 500 $

.
Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cenowych lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-25 08:46:34

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.