3 min przeczytaj

Stosunki amerykańsko-rosyjskie są napięte od ponad dekady. Jednak to prezydent Trump zdecydował się, wbrew swojej obietnicy, naciskać Rosję, jej gospodarkę i walutę na ścianę. Rosyjski rubel w naturalny sposób padł ofiarą nowych sankcji, wprowadzonych po raz kolejny w rosyjskim państwie. Ostatnim razem, gdy RUB doświadczył spadku porównywalnych proporcji, było w kwietniu 2018 r. Na dzień dzisiejszy RUB i USD są sprzedawane w przedziale 67 do 1. W ten sposób rosyjska waluta osiągnęła najniższy poziom od dwóch lat i nie oczekuje się, że odbicia w najbliższym czasie.

Za każdym razem, gdy Stany Zjednoczone wprowadzają sankcje wobec nowej firmy / osobowości, rubel traci część swojej wartości. Rosyjska gospodarka, w przeciwieństwie do swojego terytorium i wojska, blednie w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi i dlatego może być łatwo dotknięta przez ekonomiczną potęgę świata.

USD / RUB w ciągu sześciu miesięcy

Prezydent Trump, wbrew powszechnej opinii i oficjalnej retoryce, może znacznie utrudnić życie rosyjskiemu rządowi i jego najbliższym sojusznikom w kraju.

Czego można się spodziewać po rosyjskiej walucie narodowej i gospodarce w najbliższych dniach?

Politycznie burzliwe czasy, jak zawsze, oferują lukratywne okazje handlowe tym, którzy wiedzą, jak je wykorzystać. Po głębszym analizie fundamentalnej możesz z wyprzedzeniem przewidzieć przyszły kierunek trendu i wykorzystać te informacje na swoją korzyść.

W obrocie na rynku Forex kurs walut narodowych zależy od wyników krajowej gospodarki. Ponieważ gospodarka rosyjska radzi sobie słabo w porównaniu z resztą Europy i Stanów Zjednoczonych, można oczekiwać, że RUB będzie podążał. Dodatkowe sankcje i środki zaradcze wprowadzone przez USA z pewnością zaszkodzą rosyjskiej gospodarce i kursowi RUB. Jeśli wszystko pozostaje takie samo, to jest pytanie, kiedy, a nie jeśli.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-10 14:59:14

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.