7 min przeczytaj

Gospodarka USA w tym roku ma interesujący trend wzrostowy, ale pozostałe gospodarki świata nie radzą sobie tak dobrze. Indeks produkcji amerykańskiej i indeks zaufania konsumentów w USA osiągnęły rekordowy poziom od 14 lat, gospodarka amerykańska jest w pełnym zatrudnieniu, ostatnia stopa wzrostu produktu krajowego brutto w USA przekroczyła długoterminową potencjalną stopę wzrostu PKB w kraju i wzrost stopa za ostatni II kwartał 2018 roku wynosiła 4,2% rok do roku.

Poniższa tabela przedstawia wiele odkryć:

Źródło: Economics handlowe

Podczas gdy wszystkie te wskaźniki ekonomiczne mogą wskazywać, że gospodarka amerykańska będzie nadal się rozwijać, niestety te dobre liczby, które osiągnęły szczyt, są powiązane z końcem tego cyklu biznesowego i biorąc pod uwagę, że Fed podniesie stopy procentowe 26 września 2018 r., Co będzie dziewiątym wzrostem stóp procentowych po spadku stóp procentowych na poziomie bliskim 0% na całym świecie z powodu wielkiego kryzysu finansowego, a także, że wskaźniki produkcyjne większości krajów G20 to ostatnie 3 miesiące z tendencją spadkową, że złe znaki są bardziej niż dobro. Jeśli dodamy, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy stopa inflacji w USA wzrosła o 2% rok do roku i osiągnęła docelową stopę inflacji Fed na poziomie 2%, istnieje niebezpieczeństwo przegrzania gospodarki USA, aw konsekwencji najpierw spowolnienia gospodarczego i po recesji.

Wskazuje to również na incydent, że amerykańska krzywa rentowności jest w swojej najbardziej płaskiej formie od grudnia 2007 r., Przed wielkim kryzysem finansowym w 2008 r. Bardzo negatywnie wpływa na wyniki amerykańskiej gospodarki w sierpniu. deficyt bilansowy zwiększył się do największego poziomu w ciągu ostatnich 3 lat, co wskazuje, że tempo wzrostu gospodarki USA zostanie zmniejszone, a także deficyt bilansu obrotów bieżących nas, który ma zostać rozszerzony w przyszłości, jeśli ten trend będzie się utrzymywał

Analiza fundamentalna

Faktem jest, że obecny hossa jest najdłuższym w historii amerykańskiego rynku akcji i liczy się w sumie 9 i pół roku po wielkim kryzysie finansowym, a pytanie pozostaje takie samo. Czy to będzie trwało długo? Odpowiedź brzmi, że na tym hossie brakuje jednego ważnego czynnika, który dzielą pozostałe dwa najdłuższe rynki byków. To wysoka produktywność powoduje wysokie wzrosty płac i wysoki wzrost wydatków konsumpcyjnych w amerykańskiej gospodarce, która stanowi 75% amerykańskiego produktu krajowego brutto. Jednak pozostałe 3 czynniki, które dzieli ten rynek z poprzednim, to niska inflacja, niskie stopy procentowe i wysoka rentowność przedsiębiorstw.

Ale znaki do kontynuacji tego hossy nie są tak pomocne. Czynnikami negatywnie wpływającymi na to są wojna handlowa USA z resztą świata, fakt, że ponad 90% rocznych zysków S & P 500 jest zasługą pięciu akcji, a także upadku rynków wschodzących i korekty Europy Stoxx 50 indeks, zlot dolara i przerwa w spekulacyjnym carry trade, fakt, że 80% spółek S & P 500 wyprzedziło prognozy wyników w drugim kwartale 2018 r., Najwyższy program odkupu akcji, który rozpoczął się we wrześniu od spółek S & P 500 10.5 lat, potwierdzenie analizy międzyrynkowej, która mówi, że przed spowolnieniem gospodarczym najpierw obniżamy obligacje, po zapasach i wreszcie towarach, lepsze wyniki amerykańskich spółek o małej kapitalizacji i indeks Russell 2000 za rok, lepsze wyniki w USA sektor mediów w ciągu ostatnich 2,5 miesiąca, który dyskontuje spowolnienie gospodarcze kilka miesięcy temu historycznie na amerykańskim rynku akcji, a na koniec incydent, w którym era luzowania ilościowego jest ściśle związana z re.

Z drugiej strony czynniki, które wskazują na kontynuację wiecu, to wysokie oczekiwania co do rentowności korporacyjnej w trzecim kwartale oraz historycznie niskie stopy procentowe. Tak więc, po tej obszernej analizie, możemy powiedzieć, że najbardziej prawdopodobny scenariusz dla amerykańskiego rynku akcji ma spaść z obecnego poziomu w średnim i długim okresie, ale w perspektywie krótkoterminowej, aby była neutralna lub zbliżyć się do wartości godziwej indeksu S & P 500 na ten rok, który jest poziomem 3000. Wreszcie, następujący wykres indeksu amerykańskiego Russella 2000 jest bardzo ujawniający:

Źródło: Nasdaq.comTrade już teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-11 09:13:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.