5 minut czytania
Jaka jest różnica między handlem a biznesem? Pod względem ryzyka jest niewiele. W wielu przypadkach przedsiębiorcy i przedsiębiorcy napotykają te same problemy, co oznacza, że przedsiębiorcy mogą się wiele nauczyć od odnoszących sukcesy przedsiębiorców.
Oto 7 czynników, które mogą zrujnować zarówno obiecujący start-up, jak i strategię handlową. Przeczytaj o błędach, których firmy na całym świecie starają się uniknąć, i sprawdź, czy popełnisz któryś z nich.
1. Złe planowanie
Otwarcie nowego biznesu bez jasno określonej strategii jest wyjątkowo ryzykowne. Jak możesz coś obsługiwać, jeśli nie wiesz, co zrobić, kiedy? W handlu plan jest jeszcze ważniejszy. Plan handlowy może obejmować twoje cele, warunki wejścia i wyjścia, a także aktywa, którymi handlujesz i używane instrumenty. Innymi słowy, podsumowano twoją strategię handlową. Możesz przeczytać więcej na temat planu handlowego i powodów, aby go mieć tutaj.
2. Brak kapitału
Może to być znacznie gorszy problem dla biznesu niż dla początkującego tradera. Przez większość czasu w biznesie, kiedy zabraknie Ci pieniędzy, nie grasz i tracisz wszystkie postępy. Dlatego od samego początku wymagana jest pewna ilość pieniędzy.
W handlu nie ma kosztów stałych (koszty, które występują bez względu na operacje, takie jak czynsz i rachunki za prąd). Dlatego możesz zacząć od małej kwoty pieniędzy. Jednak nikt nie powinien oczekiwać znacznych wypłat, gdy początkowa inwestycja jest niewielka.
3. Brak zarządzania
Bez względu na to, czy jest to biznes czy handel, zawsze powinieneś mieć kontrolę i rozumieć, co się dzieje. Jednym ze sposobów jest obliczenie wydatków i „ogólnej” skuteczności swoich działań. Śledź pieniądze, które wpłacasz, inwestujesz i wypłacasz.
4. Brak ostrości
Odnoszący sukcesy biznes nie polega na sprzedaży wszelkiego rodzaju towarów i usług. Najczęściej jest to firma specjalizująca się w konkretnej rzeczy (motoryzacyjnej, streamingowej lub bankowej). To samo działa w handlu. Jako przedsiębiorca powinieneś wybrać niszę, w której chcesz się specjalizować. Wybierz klasę aktywów, którą chcesz handlować – akcje, waluty, fundusze ETF itp. – i dobrze z nią pracuj. Wszystkie zasoby są różne i nie możesz stać się szczególnie dobry, pracując z nimi wszystkimi jednocześnie.
5. Niemożność uczenia się na błędach
Każda pomyłka, jaką popełnia firma, to utrata zysków. Istnieje jednak coś, co można uzyskać na podstawie błędów. Na przykład, jak uniknąć tych konkretnych błędów w przyszłości i poprawić ogólne procesy biznesowe. To samo dotyczy handlu. Błędy są częścią procesu uczenia się i są całkowicie normalne, chyba że ciągle popełniasz te same błędy. Na szczęście na platformie IQ Option możesz uczyć się na koncie demo bez narażania swoich środków.
6. Zbyt duże ryzyko
W handlu, im wyższe ryzyko, tym wyższy potencjalny zwrot. Jednak możliwe jest również odgryzienie większego ryzyka, które można przeżuć. Aby nie stracić wszystkich swoich środków, oceń ryzyko transakcji, które zamierzasz zawrzeć, i zachowaj ostrożność, szczególnie podczas handlu z mnożnikiem.
7. Brak mentoringu
Wejście w zupełnie nową sferę, czy to biznes, czy handel, bez osoby, która może zapewnić terminowe i natychmiastowe informacje zwrotne, jest o wiele trudniejsze. To nie znaczy, że jest to całkowicie niemożliwe. Znalezienie skutecznego partnera i poproszenie go o pomoc i radę może znacznie zwiększyć twoje szanse na sukces.
Do platformy
Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2020-03-13 10:00:39
Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.