1 min przeczytaj

Unia Europejska zatwierdziła plan Apple dotyczący nabycia aplikacji do odkrycia muzyki Shazam dzisiaj, mówiąc, że nie zaszkodzi konkurencji w bloku.

Transakcja ma pomóc iPhone'owi w rywalizacji z Spotify. Dla tych, którzy o tym nie wiedzą, Shazam identyfikuje piosenki, gdy smartfon jest skierowany na źródło dźwięku.

"Po dogłębnej analizie danych użytkowników i muzyki Shazama stwierdziliśmy, że ich przejęcie przez Apple nie zmniejszy konkurencji na rynku strumieniowej transmisji muzyki cyfrowej" powiedział w oświadczeniu Margrethe Vestager, komisarz UE ds. konkurencji.

"Dane mają kluczowe znaczenie dla gospodarki cyfrowej. Musimy zatem uważnie przeanalizować transakcje, które doprowadziły do ​​nabycia ważnych zestawów danych, w tym danych potencjalnie wrażliwych pod względem handlowym ". ona dodała.

Komisja Europejska w kwietniu wszczęła dochodzenie w sprawie tej umowy, co jest symbolem niedawnych obaw, że firmy mogą kupować bogatego w dane konkurenta, który mógłby je pozyskać dla celów informacyjnych lub wyprzeć innych z rynku.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-07 09:31:31

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.