5 min przeczytaj

Błędy poznawcze mogą wpływać na ocenę sytuacji i uniemożliwiać inwestorom wykonywanie udanych transakcji. Utrudniają one obiektywną analizę rynków, skutkując złymi decyzjami handlowymi.

Sporządziliśmy listę najczęściej występujących uprzedzeń handlowych i sposobów ich przezwyciężenia. Nie pozwól, aby uprzedzenia były przeszkodą w twoim sukcesie handlowym!

Odchylenie od poprzednich okresów

Jest to prawdopodobnie najłatwiejsze nastawienie, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przesunięcie na przyszłość jest zbyt duże znaczenie dla niedawnej gospodarki lub handlu. Skoncentrowanie się na konkretnym momencie lub wydarzeniu uniemożliwia handlowcom długoterminowe myślenie i skupienie się na całościowym obrazie. Ogranicza zdolność handlowców do skutecznej analizy rynków.

Przezwyciężenie tej tendencji wymaga cofania się co jakiś czas. Zamiast skupiać się na swoim najnowszym doświadczeniu handlowym, spójrz na wyniki handlowe w dłuższym okresie. W tym miejscu przydatne może być prowadzenie dziennika handlowego.

Potwierdzenie Bias

Kiedy handlowcy poszukują informacji, które wspierają ich własny punkt widzenia, są winni uprzedzeń potwierdzających. Przykładem tego jest handel i skupienie się głównie na wskaźnikach lub zachowaniach rynkowych, które potwierdzają pozostanie na stanowisku, potencjalnie ignorując oznaki słabych trendów.

Jak uniknąć stronniczości potwierdzenia? Miej oko na znaki przed dokonaniem transakcji, a nie tylko powody jej wykonania.

Bandwagon Bias

Bandwagon BiasHandlowcy są ludźmi. Jako ludzie mamy tendencję do podążania za tłumem i robienia, jak inni. Jednak to, że inni handlowcy prowadzą konkretny handel, nie oznacza, że ​​jest to konieczne. To prawda, że ​​nastroje rynkowe są ważne, ale niepoprawne ich zmierzenie może doprowadzić do złego handlu.

Komentarze i komentarze handlowców mogą być cennymi zasobami, ale każdy przedsiębiorca powinien odpowiednio przeprowadzić własne analizy i planować transakcje. Nie wahaj się iść własną drogą.

Strata Awersu strat

Chociaż wszystkie uprzedzenia są niebezpieczne, odchylenie awersji do strat może być najbardziej szkodliwe. Awersję strat najlepiej podsumować frazą "ból strat jest silniejszy niż przyjemność z zysków"Innymi słowy, przedsiębiorcy czasami wolą uniknąć straty w związku z uzyskaniem zysku. Handlowcy powinni wziąć pod uwagę zasady zarządzania ryzykiem, ale nastawienie na brak strat może uniemożliwić złapanie dużego ruchu. Handlowcy powinni również wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zmniejszyć straty, zamiast trzymać się złej pozycji.

Jednym ze sposobów zwalczania tego sposobu myślenia jest zaakceptowanie, że straty są nieuniknioną częścią handlu. Silni handlowcy potrzebują zmienności i ryzyka, aby osiągnąć zyski. Wszystko zależy od posiadania planu. Narzędzia takie jak stop loss również mogą pomóc, biorąc pod uwagę, że masz na myśli nastawienie na niechęć do strat.

Czy jesteś winny wyżej wymienionych błędów? Jeśli tak, nie martw się – teraz wiesz, jak je rozpoznać i przejąć kontrolę. Zwróć uwagę na te uprzedzenia podczas następnego handlu!

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-25 09:27:40

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.