2 min przeczytaj

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej często pomijanej funkcji "Uzupełnienie pozycji". Krótko mówiąc, umożliwia to handlowcom wykorzystanie salda utrzymać swoje pozycje otwarte, nawet jeśli spada poniżej -95%.

Dlaczego warto z niego korzystać?

Utrzymanie pozycji straty nie brzmi jak mądra decyzja, czy nie? Wyobraź sobie, że otwierasz pozycję, która zamiast generować wypłatę zaczyna spożywać Twoje fundusze. Bez doładowania pozycji handel zostanie automatycznie zamknięty, gdy stracisz 95% zainwestowanej kwoty.

Dzięki dostępnej funkcji nie ma jednego, ale dwa sposoby rozwiązania problemu: zamknąć pozycję i stracić gwarantowane pieniądze LUB zainwestuj dodatkowe fundusze i poczekaj na odwrócenie tendencji, dostając szansę na zarządzanie swoimi stratami.

Kiedy użyć?

Czas i intuicja są kluczowe podczas korzystania z funkcji. Aby skorzystać z doładowania pozycji, przedsiębiorca musi mieć pewność, że zmiana trendu jest tuż za rogiem. W przeciwnym razie straci jeszcze więcej. Ważne jest także wybranie odpowiedniego momentu do aktywacji funkcji.

Jak złożyć wniosek?

Aby aktywować tę funkcję, gdy transakcja zbliża się do progu "-95%", kliknij sekcję "Automatyczne zamykanie" po prawej stronie ekranu, zaznacz pole "Używaj równowagi, by zachować pozycję otwartą" i podaj nową kwotę straty, którą możesz ponieść. Zauważ, że bez funkcji "doładowania pozycji" ta wartość nie może przekroczyć -95%. Gdy funkcja jest aktywna, możesz wprowadzić praktycznie dowolną ilość. Uważaj, jakby twoje pole "Kiedy straciłeś …" było puste, całe twoje konto może być zagrożone!

Spróbuj teraz

UWAGA: ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% detalicznych kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-21 14:00:29

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.