7 min przeczytaj

Większość profesjonalnych handlowców zgadza się, że Forex wymaga ustanowienia stop-loss i celów zysku, które mogą być nawet ważniejsze niż sam punkt wejścia. Ze względu na fakt, że pary walutowe mają tendencję do przemieszczania się w ramach dobrze ustalonych celów wsparcia i oporu, w tych zakresach można znaleźć użyteczne stop-loss i docelowy wynik zysków.

Podstawą tej techniki jest użyj stochastycznych dla trendu następujących wpisów. Trendy mogą być bliskie, krótkie lub długoterminowe w zależności od stylu, ram czasowych, w których chcesz pracować i punktów wejścia, które znajdziesz. Kluczem jest to, że chcecie handlować z umocnieniem, gdy ceny idą w górę i niedźwiedzi, gdy ceny spadają.

Techniki wejścia

Aby znaleźć wpis, zacznij od dziennego wykresu i rysuj linie wsparcia i oporu. Dwie linie najbardziej zbliżone do ceny aktywów to te, na których chcesz się skupić. Następnie przejdź w dół do wykresu godzinowego i sprawdź, czy istnieją dodatkowe linie wsparcia / oporu, które możesz narysować i które znajdują się w dłuższych liniach czasowych narysowanych na wykresie dziennym. Po wykonaniu tej czynności przejdź do wykresu 30-minutowego, 10-minutowego lub 5-minutowego, bez względu na to, jakie masz preferencje, i spróbuj ustalić, czy poziom wsparcia i poziom oporu są bliższe.

Jako punkt odniesienia, poświęć chwilę na zapoznanie się z poniższymi wykresami. Zauważ, jak oscylator stochastyczny (na dole) komplementuje linie oporowe i wspierające, udowadniając sygnały kupna / sprzedaży. Zwróć też uwagę na różnice między dziennym wykresem a godzinowym wykresem.

Wykres dziennyWykres godzinowy

Sygnały przychodzą, gdy akcja cenowa przekracza linię wsparcia lub oporu lub potwierdza wsparcie lub opór na jednym z twoich linii. Aby wyeliminować fałszywe i słabe wpisy, zastosuj również regułę dotyczącą trendów, to znaczy, wprowadź tylko te wpisy, które są zgodne z trendem. Na przykład, jeśli ceny mają tendencję wyższą, mogą krótko zanurzyć się poniżej linii, testując ją pod kątem wsparcia. Poniższy krzyżyk byłby fałszywym sygnałem, a powyższy krzyż byłby dobrym sygnałem. Nauka rozpoznawania fałszywych sygnałów to umiejętność, która z pewnością spłaci się w dłuższej perspektywie.

Pod względem siły i czasu trwania możesz oczekiwać pozycji w zależności od tego, z której linii handlujesz. Linia wsparcia / oporu narysowana na 5 minut lub 1 godzina wykres nie wywoła takiego samego efektu jak linia narysowana na wykresie dziennym. Dzienne wykresy są zdecydowanie najsilniejszymi sygnałami i mogą prowadzić do ruchów trwających dni, tygodnie, a nawet miesiące. Wykresy godzinowe znajdują się pośrodku i mogą generować taki sam silny sygnał, jak dzienny wykres, ale są bardziej prawdopodobne, że wytworzą ruch trwający najwyżej kilka godzin, dni lub tygodni. Krótsze ramy czasowe są słabsze i zapewnią mniej trwałe ruchy. Jak zawsze, miej oko na wybuchy podczas pracy z podporą i oporem.

Jak czytać zyski

Cele do osiągnięcia zysku to kolejna wyższa lub niższa linia wsparcia lub oporu. Jeśli transakcja jest zwyżkowa, a ceny są wyższe od linii wsparcia, kolejnym celem oporu jest twój cel zysku. Kiedy ceny osiągną ten poziom lub jeśli zaczną wykazywać oznaki zalewania w pobliżu, wskazane jest, aby uzyskać zyski. Funkcja stop-loss może być początkowo ustawiona na -5% twojej pozycji. Dzięki temu zasób będzie trochę poruszał pokojem, zanim zwiększy swój ruch i nie uszkodzi skrzynek, jeśli zostanie uruchomiony.

Kiedy rozpoczynasz następny ruch, pamiętaj, że platforma IQ Option pozwala również ustalić docelowy zysk, który możesz wykorzystać przed otwarciem transakcji. Jednak doświadczeni handlowcy zamkną się, gdy osiągną określony cel cenowy, taki jak wsparcie lub opór. Korzystanie z linii wsparcia i oporu jest świetnym sposobem na zwiększenie satysfakcji z transakcji. Im więcej pracujesz nad swoimi umiejętnościami i technikami handlu, tym większa szansa na złapanie dużej przerwy. Dlaczego nie spróbować stochastycznych?

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-29 15:00:51

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.