6 min przeczytaj

Czy kiedykolwiek chciałeś zainwestować jak Warren Buffett? Przyjrzyj się portfelowi najpopularniejszego na świecie inwestora, aby naśladować jego sukces. Nazwany Wyrocznią Omaha, Buffett wyraźnie wie, jak rozdzielić fundusze. Oto lista firm, którym ufał swoimi pieniędzmi.

Buffet stwierdził, że najlepszym sposobem inwestowania jest wybranie wielu doskonałych firm i pozostanie przy nich. Wygląda na to, że nie wierzy w dywersyfikację ryzyka, przeznaczając aż 21% swoich funduszy na jedną firmę. Jednak wszystko zdaje się działać na jego korzyść do tej pory.

Udziały 10 najlepszych firm w portfolio Buffet

jabłko

Apple jest największą firmą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, ale nie jest to jedyny powód, aby w nią inwestować. Ten ostatni wykazał pozytywne niespodzianki w ostatnich 8 kwartałach. Co więcej, w ciągu ponad 4 lat Apple nie zdołało zaskoczyć pozytywnie wyników kwartalnych tylko raz. Jakby tego było mało, AAPL zyskał ponad 3-krotny wzrost w ciągu 5-letniego okresu. Wszystko to świadczy o solidnych wynikach finansowych spółki.

Wells Fargo

Wells Fargo to amerykański gigant finansowy. Obecnie jest drugim pod względem wielkości bankiem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej i trzecim co do wielkości w Stanach Zjednoczonych pod względem aktywów. Firma działa w trzech różnych segmentach: pożyczki konsumenckie, bankowość hurtowa oraz zarządzanie majątkiem i inwestycjami. Znamionowe zatrzymanie przez Zacks.com, firma ta wykazała się niejednoznacznymi wynikami w przeszłości, doświadczając okresów aprecjacji i deprecjacji. Fakt, że Warren Buffett przeznaczył 13% swoich funduszy na Wells Fargo, mówi dla tej firmy.

Bank Ameryki

Bank of America Corporation to kolejny podmiot finansowy, który znalazł się na liście ukochanych aktywów Warrena Buffet. Firma mocno ucierpiała z powodu kryzysu finansowego z 2008 roku. Jednak profesjonalni inwestorzy wiedzą, że możliwości inwestycyjne pojawiają się w czasach spowolnień gospodarczych. W okresie od października 2007 r. Do lutego 2009 r. Firma straciła 92% swojej wartości, aby odzyskać prawie połowę tej wartości. Kupowanie akcji znanej firmy po obniżonej cenie jest czymś, co większość inwestorów uważa za atrakcyjną (uważaj jednak, że bankrutuje).

Branżowy podział spółek w portfelu Buffet

Coca-Cola

Ci z Was, którzy interesują się finansami, pewnie już wiedzą, że Coca-Cola Company pozostała ulubioną ofertą Buffetta od kilku dziesięcioleci. Przyszłość firmy nie jest tak jasna jak kiedyś ze względu na zmianę zachowań konsumenckich i presję detalistów. Jednak sama firma może pochwalić się aż 9% portfela, co przekłada się na 17 miliardów dolarów. Od lutego 2009 r. (Najniższy punkt od kryzysu finansowego z 2008 r.) Zapasy Coca-Coli stale rosną.

American Express

Buffet wybrał akcje American Express w 1991 roku. Od tego czasu firma jest prawowitą częścią portfela inwestycyjnego. Berkshire Hathaway, spółka inwestycyjna zarządzana przez Buffet, obecnie posiada 17,2% udziałów w American Express lub 151,610,700 akcji. Pomimo tego, że nie jest absolutnym liderem pod względem tempa wzrostu, firma może pochwalić się 7,5% udziałem w portfelu. Ale dlaczego? Okazało się, że demonstruje szereg cech uwielbianych przez Wyrocznię Omaha. Po pierwsze, firma ma cenną markę. Po drugie, uwielbia zespół zarządzający i jego podejście do biznesu. Wreszcie, przewaga konkurencyjna, jaką posiada firma, daje szansę odzyskania utraconej wartości.

Teraz, kiedy wiesz, jakie firmy preferuje światowy inwestor nr 1, czy nie czas przejść do pokoju handlowego i zastosować nowo nabytą wiedzę w praktyce?

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-02 15:18:19

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.