3 min przeczytaj

Podczas gdy handlowcy tacy jak ja przewidzieli ruch oparty na danych CPI UE i US PCE, było to dwunastogodzinne głosowanie na szczycie przywódców UE, które zachęciło euro do przeprowadzki. Głosowanie w sprawie imigracji obawiało się porażki, ale koncesje od kilku państw utorowały drogę do jednogłośnego wyniku. Wynik ten nie tylko oznacza ściślejsze kontrole imigracji i przemieszczania się po UE, ale także wzmacnia słabą koalicję Angeli Merkel i ułagodzi twarde linie we Włoszech.

Najbardziej oczywisty wpływ będzie miał na Morze Śródziemne, gdzie migranci z Afryki Północnej zostali wywołani kryzysem humanitarnym. Uciekając z powodu niesprzyjających warunków politycznych w kraju, migranci wylewają się przez Medykę na domowe łodzie, które zagrażają sobie i legalnym ruchem. Głosowanie w UE zmusi statki pomocnicze, które stały się nieświadomym mostem na całym obszarze medycznym, do poddania kontroli patrolowych strefom patrolowym.

Tymczasem unijna inflacja CPI przyszła zgodnie z oczekiwaniami, dodając dalsze wsparcie dla wiecu EUR / USD. Odczyty headline i core CPI były zgodne z oczekiwaniami, nagłówek utrzymywał się na stałym poziomie z ostatniego miesiąca, a rdzeń zyskiwał dziesiąte. Wiadomości podbiły EUR / USD w górę o prawie pełny procent w późnych godzinach czwartkowego wieczoru, ale zyski były ograniczone siłą amerykańskiej inflacji. Wsparcie wynosi około 1,1 500, opór jest na pochyłej w dół 30-dniowej średniej kroczącej.

EUR / USD

Dane o dochodach i wydatkach osobistych w USA pokazują solidny wzrost zarówno dochodów, jak i wydatków, choć wydatki były niewielkie w porównaniu do oczekiwań. Kluczowymi danymi w raporcie jest indeks cen PCE, który pojawił się zgodnie z oczekiwaniami w nagłówku i raporcie głównym. Szokującą wiadomością jest czytanka YOY, która stawia indeks cenowy PCE na poziomie 2,3%, wzrost o 0,3% w porównaniu z poprzednim, a odczyt na poziomie 2,0% i ulubiony cel Fed.

Patrząc na długoterminowy wykres tygodniowy, EUR / USD tworzy dno, które może oznaczać odwrócenie dla pary. Wskaźniki są nadal słabe, ale oba są zgodne ze wsparciem na poziomie 1.1500 i wykazują oznaki rosnącego uporu.

EUR / USD

Ten ruch prawdopodobnie będzie napędzany danymi, gdy poprawi się ekonomia UE, a ekonomia USA ochłodzi się pod presją podwyżek stóp procentowych FOMC. Dodanie do optymizmu jest zgodne z UE, wzmacniając jej granice, a domyślnie sam związek.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-29 16:05:23

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.