2 min przeczytaj

Centralny Bank Kanady odkrył, że liczba Kanadyjczyków, którzy są właścicielami bitcoinów, wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu roku, wynika z wyników niedawno opublikowanej ankiety.

Przez cały czas ankiety Bitcoin Omnibus Survey (BTCOS), bank centralny tego kraju szukał "przyczyn napędowych własności podczas nagłego wzrostu cen bitcoinów" i zrozumieć "potencjalny wpływ bitcoina na sposób, w jaki Bank Kanady spełnia jego podstawowe funkcje", zgodnie z dokumentem analitycznym przedstawiającym wyniki ankiety.

Bank przeprowadził podobną ankietę w 2017 r., A ta nowa analiza wykazała, że ​​w ciągu roku wzrosło zainteresowanie ceną Bitcoin. Wyniki pokazują, że własność Kanadyjczyków wzrosła z 2,9 do 5%, a ogólna świadomość kryptowalut wzrosła do 85%.

Ponadto, wyniki pokazują znaczną poprawę ogólnego zrozumienia bitcoina z odsetkiem Kanadyjczyków, którzy uważają, że bitcoin jest "wspierany przez rząd", który spadł o około 40% w porównaniu z poprzednim badaniem. Dalej, połowa Kanadyjczyków, którzy są właścicielami bitcoinów, nie używa ich do transakcji, ale raczej trzymają monety "jako inwestycję".

Czas ankiety jest godny uwagi, biorąc pod uwagę, że w grudniu zeszłego roku cena Bitcoin wzrosła do prawie 20 000 USD.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-13 08:51:25

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.