4 min przeczytaj

Handel zemstą jest równie poważny, jak się wydaje, i jest to nawyk, który musi zostać przełamany, by osiągnąć sukces na rynku. Mówiąc najprościej, handel zemstą ma miejsce wtedy, gdy przedsiębiorca próbuje odzyskać straty, wchodząc w większy – i często bardziej ryzykowny – handel. Ten rodzaj handlu jest napędzany przez strach i frustrację, i może mieć druzgocące konsekwencje.

Na szczęście pokonanie handlu zemstą jest łatwiejsze do opanowania, niż mogłoby się wydawać. Chodzi o zrozumienie wewnętrznych emocji i kultywowanie właściwego sposobu myślenia.

Pytaj o swoje motywy

Handlarze prowadzący handel zemstą często mają dobre intencje. W końcu kto może obwiniać kogoś za próbę odzyskania ciężko zarobionych pieniędzy? Istnieje jednak różnica między chęcią odzyskania strat i po prostu niemożnością ich utraty. Strach przed utratą prowadzi do pośpiesznych, nieplanowanych transakcji, które niemal gwarantują dalsze straty. Zadawanie pytań typu: "Czy naprawdę jestem gotowy na wejście do innej branży?" Lub "O ile więcej mogę chcieć stracić?" Może pomóc w zapobieganiu irracjonalnym zachowaniom handlowym.

Naucz się akceptować straty

Zrób sobie przerwęCzęsto mówi się, że handel nie polega na wygrywaniu, ale na tym, że wie, kiedy obniżyć straty. Utrata handlu jest nieunikniona; zdarza się każdemu. Im szybciej pogodzisz się z tą prawdą, tym łatwiej będzie przejść od nieudanych transakcji. Umożliwi to również lepsze planowanie strategii zarządzania ryzykiem. Ilekroć czujesz się źle z powodu złego handlu, pamiętaj: umiejętność akceptowania strat i radzenia sobie z nimi jest kluczem do posuwania się naprzód.

Zrób sobie przerwę

Handel jest wyczerpujący fizycznie i psychicznie. Od czasu do czasu inwestorzy muszą odejść od ekranu komputera i oczyścić umysł, szczególnie po frustrującej stracie. Niektórzy mogą sugerować studiowanie nowego materiału lub wymyślanie różnych strategii, ale jeszcze lepszym pomysłem byłoby przejście do działalności całkowicie niezwiązanej z handlem. Zastanów się, co sprawi, że poczujesz się odświeżony i gotowy do powrotu do gry. Coś tak prostego jak krótki spacer może załatwić sprawę!

Łatwo ulegać uczuciom strachu i gniewu, gdy transakcje nie przebiegają zgodnie z planem. Jednak rezygnacja z handlu zemstą znacznie zmniejsza szanse powodzenia przedsiębiorcy. W obliczu trudnych transakcji zawsze pomocne jest zatrzymanie, ponowna wycena sytuacji i odetchnięcie. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, to, co oddziela przeciętnych kupców od wyjątkowych, jest to, jak reagują na wyzwania handlu.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-05 09:26:26

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.