4 min przeczytaj

Jeśli istnieje jedna rzecz, która jest pewna, że ​​technologia blockchain i krypto-walutowa ewoluuje szybciej niż jakakolwiek inna technologia na świecie. Znany jako "krwawiący kraniec" przez znawców tempa postępu technologicznego jest tak szybki, że nowe rozwiązania są wdrażane, zanim stare są w pełni zrozumiałe. Nigdzie nie jest to bardziej oczywiste niż w przypadku kryptowalut masternode. Stworzone, by rozwiązać dwa największe problemy z blockchainem, masternody są przyszłością krypto-waluty.

Dwie największe kwestie, a raczej krytyka Bitcoina i "tradycyjnych" bloków dowodzenia pracy, to szybkość i zużycie energii. Bitcoin, pierwszy blockchain PoW, jest w stanie przetwarzać tylko około 7 transakcji na sekundę, w porównaniu do zdolności Visa do przetwarzania tysięcy transakcji na sekundę, a do tego musi wykorzystywać ogromne ilości energii. Moc służy do "udowodnienia" pracy, aby ustalić, że sieć rzeczywiście zweryfikowała następny blok w łańcuchu.

Kryptowaluty Proof-of-Stake idą inną trasą, nie polegają na mocy mieszania i złożonych algorytmach zapewniających integralność sieci, polegają na zaufaniu i utrzymują zaufanie, które wymagają od górników złożenia depozytu, który zabezpiecza prawo do udziału w działalność wydobywcza.

Górnicy są zobowiązani do wniesienia stawki, depozytu, wraz z X mocy obliczeniowej i są nagradzani za to poprzez opłaty. Gdzie poszukiwacz kryptowalut PoW szuka wcześniejszych "nieoficjalnych" żetonów, górnicy PoS pobierają opłaty transakcyjne w oparciu o wysokość depozytu, który wystawiają. W efekcie zapewniają płynność sieci (depozyty są w całości zwracane i trzymane w portfelu wybranego przez właściciela) wraz z mocą obliczeniową do jej obsługi (o wiele mniej niż potrzeba dla PoW).

Problem z prostym PoS polega na tym, że ma on również ograniczoną moc obliczeniową. Proste sieci PoS mogą przetwarzać więcej transakcji niż proste sieci PoW, ale nie na tyle, aby konkurować z kartami Visa i Mastercard jako opłacalnym operatorem płatności. Właśnie tam pojawia się Kryptowaluta Masternode. Sieć masternodowa jest siecią PoS, ale jest wielopoziomową. Zainteresowane strony wciąż mogą dokonywać niewielkich wpłat i otrzymywać niewielkie nagrody, właściciele masternodów będą mieli znacznie większy depozyt, zapewnią pełne wsparcie sieci blockchain (zawsze zapewni szybkość i inne funkcje) i otrzymają znacznie większą nagrodę.

DZIARSKOŚĆ

To, czego przedsiębiorcy muszą być świadomi, to: otworzenie masternodu wymaga zakupu i posiadania znacznej ilości tokena X, DASH w gotówce Dasha. Oznacza to, że w miarę wzrostu liczby sieci żetony zostaną zablokowane, co zmniejszy ich dostępność, a to zwiększy ich wartość. Opcja IQ oferuje obrót DASH, wiodącą kryptowalutą masternodową według kapitalizacji rynkowej, wolumenu obrotu i wartości masternodu.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-09 14:59:26

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.