4 min przeczytaj

Raport w Business Insider powołujący się na nienazwane źródła spowodował, że rynek kryptowalut pogrążył się w środę po południu. Straty w przedziale od 15% do 25% odnotowano praktycznie we wszystkich dziedzinach i wiele znaczących tokenów trafiło na nowe długoterminowe minima. Wiadomość, że Goldman Sachs planował złomowanie biurka do kryptowalut, okazał się fałszywy i zapewnił nową szansę bykom BTC. Wyprzedaż była reakcją na kolana i pomyłką, z której możesz skorzystać.

Dyrektor finansowy Goldman Sachs, Martin Chang, przemawiający podczas konferencji TechCrunch Disrupt w San Francisco, powiedział, że wiadomości nie tylko są fałszywe, ale obecnie firma pracuje nad produktem pochodnym dla swoich klientów. Goldman już rozliczał kontrakty futures notowane przez CME i CBOE i dostarczając płynność swoim klientom, nowa pochodna pomogłaby zaspokoić rosnący popyt na jakąś formę dostępu OTC do rynku kryptowalut.

Obecny plan zakłada stworzenie nieobsługiwanego forwardu, kontraktu podobnego do kontraktu CFD, który byłby rozliczany w gotówce. Powodem jest po prostu Chang, "klienci tego chcą". Teraz pytanie brzmi, kiedy produkt będzie dostępny, Chang mówi, że nie ma na to czasu ani planów otwarcia punktu handlowego, a także SEC i CFTC do rozważenia.

Cena BTC / USD zaczęła się stabilizować wraz z publikacją komentarzy Changa, ale negatywna presja pozostaje. Rynek kryptowalut jest nerwowy i roztrzęsiony po roku niepewności regulacyjnej i może trochę potrwać, aby odzyskać równowagę. Dobrą wiadomością jest to, że BTC znalazło wsparcie powyżej niedawno zerwanej linii trendu spadkowego, blisko poziomu 6400 $ i pokazując wczesne oznaki odbicia. Jeśli tok miał spaść poniżej 6400 $, dodatkowe wsparcie jest bliskie długoterminowej niskiej wartości tuż poniżej 6000 $. Oczekuje się, że długoterminowe BTC nadal będzie rosło pod koniec roku i może powtórzyć swój rekordowy poziom w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Bitcoin

Ethereum najmocniej uderzył, spadając o około 30% w ciągu kilku godzin, ale również wykazuje oznaki poparcia na obecnym poziomie. Ograniczeniem jest to, że środowa wyprzedaż potwierdziła trójkąt skierowany w dół i może prowadzić do obniżenia żetonu, zanim przejdzie on wyżej. W oparciu o standardowe prognozy techniczne możliwe jest, że ETH spadnie o kolejne 70 do 150 USD, zanim osiągnie prawdziwe dno.

Ethereum

Ten ruch wynika po części z wiadomości Goldman Sachs, ale bardziej z faktu, że ETH czeka kilka aktualizacji w przyszłym miesiącu i tej jesieni. Jeśli Ethereum przeżyje ulepszenia, ETH wystrzeli w górę, jeśli nie, możemy zauważyć, że ETH spada znacznie dalej.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-07 14:52:56

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.