6 min przeczytaj

Czy myślisz o udanym handlu, o czym myślisz? Większość handlowców powiedziałaby, że znajduje idealną okazję do handlowania i zarabia na niej. Kiedy w rzeczywistości właściwa odpowiedź jest konsystencja. Aby handlować z powodzeniem na co dzień, przedsiębiorca musi przestrzegać pewnych zasad. Zarządzanie ryzykiem jest niewątpliwie jednym z nich, prawdopodobnie nawet najważniejszym, ponieważ ci, którzy chcą uzyskać zysk, powinni najpierw rozważyć potencjalne straty.

Zarządzanie ryzykiem jest kluczową koncepcją, którą wszyscy nowobogaccy inwestorzy powinni objąć. Niestety ten temat jest często pomijany, a czasem nawet odrzucany jako nieważny. Więcej niż jeden przedsiębiorca zbankrutował z powodu braku dyscypliny i niewystarczającego zarządzania ryzykiem.

Mając nadzieję na pojedynczy handel, który zmieniłby twoje życie na lepsze, demonstrujesz behawioralny wzór hazardzisty (co oczywiście jest bezproduktywne). W rzeczywistości handel nie ma nic wspólnego z hazardem. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej. Jeśli myślisz o handlu w kategoriach ślepego szczęścia, zdecydowanie robisz coś złego. Zasady zarządzania ryzykiem mają na celu wykupienie cię i sprawienie, by Twoja cała podróż handlowa była bardziej produktywna.

Zasada 2%

Po raz kolejny nie jest w stanie obliczyć odpowiedniej kwoty do zainwestowania w każdą zawartą transakcję, która jest bardzo zbliżona do hazardu. Z drugiej strony, alokacja dokładnie obliczonej kwoty może się opłacić w perspektywie długoterminowej. Powszechnie przyjmuje się, że optymalna kwota, jaką inwestujesz w pojedynczą transakcję, nie powinna przekraczać 2% całego twojego kapitału.

Nie bój się obliczyć dokładnej kwoty funduszy, które mają zostać przydzielone do pojedynczej transakcji

Wiedza o tym, jak kontrolować straty, jest tak samo ważna dla odnoszącego sukcesy podmiotu gospodarczego, jak odkrycie odwrócenia tendencji, otwarcie transakcji we właściwym kierunku itd.

Bez względu na to, z jakiej strategii handlowej korzystasz, od czasu do czasu natrafisz na złą passę. To wtedy szczególnie ważne są zasady zarządzania ryzykiem. Wygrywając jeden handel po drugim, nie ma znaczenia, czy masz 1%, czy 50% zainwestowanego kapitału obrotowego. Właściwie lepiej byłoby, gdybyś przydzielił jak najwięcej, gdy sukces jest zagwarantowany. Jednak w rzeczywistości zawsze istnieje szansa na niepowodzenie (która jest rzeczywiście dość wysoka).

W związku z tym chcesz znaleźć równowagę między potencjalnym zyskiem a stratą, której prawdopodobnie poniesiesz. 2% jest wystarczająco duże, aby zagwarantować Ci spójne wyniki na dłuższą metę, dając jednocześnie wystarczającą elastyczność, aby przetrwać przegraną passę, która prędzej czy później wystąpi. Rzućmy okiem na przegraną serię zaledwie 5 transakcji i porównajmy to, co dzieje się przy alokowaniu 2% i 10% kapitału obrotowego do jednej transakcji.

# umowy 2% 10%
0 10 000 10 000
1 9 800 9 000
2 9,604 8 100
3 9 411 7 290
4 9,223 6,561
5 9 039 5 904

Jak widzisz, istnieje ogromna różnica między 2% a 10%. Przydzielając 2% kapitału do jednej transakcji, stracisz tylko 10% swojego kapitału początkowego. Przy stawce 10% stracisz ponad 40% po serii tylko 5 nieudanych transakcji. Dość różnicy! Bez względu na to, jak dobrze jesteś w najlepszej formie, w najgorszym wypadku chcesz pozostać tak pokornym i zdyscyplinowanym, jak to tylko możliwe.

Pamiętaj, że jako przedsiębiorca nie szukasz jackpota. Zamiast tego powinieneś zainteresować się serią małych wygranych, z których każda sprawia, że ​​jesteś trochę bardziej zamożny.

Przydział funduszy nie jest jedyną regułą zarządzania ryzykiem, którą należy przestrzegać. Mimo to jest to coś, co należy poznać i, co najważniejsze, wykorzystać w codziennej rutynie handlu. Podążanie tą prostą zasadą może znacznie zwiększyć twoje szanse na sukces.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-10-29 14:30:07

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.