4 min przeczytaj

Posiadanie strategii wyjścia jest tak samo ważne jak planowanie sygnałów wejściowych. Czemu? Ostatecznie twój handel osiąga sukces tylko jako zysk, który zapewniasz. Jak zabezpieczyć zysk? Wiedząc, kiedy i jak wyjść z handlu.

Jeśli nie podałeś strategii wyjścia, to są trzy z najpopularniejszych, które pomogą Ci zacząć.

Wyjścia oparte na czasie

Oparte na czasie wyjścieKorzystanie ze strategii wyjścia z czasu oznacza określenie maksymalnego czasu spędzonego na danej transakcji. To znaczy, jeśli handel nie zakończy się sukcesem po pewnym czasie, najlepiej wyjść z handlu i odkryć inną okazję. Ile czasu poświęcasz na handel zależy od Ciebie i Twojego stylu handlu.

Wyjścia oparte na czasie sprawdziły się dobrze na rynkach pobocznych lub w transakcjach, w których trend jest skierowany przeciwko tobie. Chociaż może to być uznane za prostą strategię, ustalenie limitu czasowego może pomóc w ograniczeniu strat.

Stop-loss / Take-profit

Stop-lossNajważniejsze jest to, że tak naprawdę istnieją tylko dwa sposoby na wyjście z handlu: przez stratę lub przez zysk. Biorąc to pod uwagę, jedną z najbardziej zdrowych strategii wyjścia jest używanie stop-loss / take-profit.

Celem stop-loss jest utrzymanie tradera w handlu do momentu, aż konfiguracja nie będzie już ważna. Zasadniczo, stop-loss pomaga ograniczyć straty. Z drugiej strony, nastawienie na zysk pozwala przedsiębiorcom zabezpieczyć zyski poprzez zamknięcie transakcji po osiągnięciu celu zysku. Potrzeba czasu i wysiłku, aby dowiedzieć się, jak obliczyć efektywne wskaźniki ryzyko / wynagrodzenie dla zleceń stop-loss / take-profit, ale jest to umiejętność, którą powinien opanować każdy trader. Dowiedz się więcej o wdrażaniu tej strategii w tym przydatnym artykule.

Trailing stop loss

Trailing stop lossTrailing stop loss to potężne narzędzie, które pomaga zarządzać ryzykiem przy jednoczesnej optymalizacji potencjalnych zysków. Pomyśl o tym jako o sposobie zabezpieczenia zysków, a jednocześnie o możliwościach ich akumulacji, a jednocześnie minimalizacji ryzyka. Aby to zrobić, należy ustawić pewne warunki progowe dla zysku i strat. Na platformie IQ Option jest to obliczane jako procent. Ograniczenie stop loss spowoduje zamknięcie transakcji, gdy wygeneruje wskazany zysk, a trend zacznie się odwracać.

Załóżmy, że twoja długa pozycja na rynku Forex jest otwarta, a rynek porusza się na twoją korzyść. Ustawienie traile stop loss pozwoli ci kontynuować budowanie zysków, dopóki trend nie zacznie się poruszać w przeciwnym kierunku. Możesz przeczytać szczegółowy poradnik na temat stosowania trailing stop loss tutaj.

Istnieje wiele różnych strategii wyjścia – te, o których mowa powyżej, tylko zaczynają drapać powierzchnię. Wykonuj swoje badania, przećwicz strategie wyjścia i znajdź te, które najlepiej pasują do twojego stylu handlu.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-15 09:50:10

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.